Середа, 22.01.2025
Будівельнівський навчально-виховний комплекс
Меню сайту
Категорії розділу
мої матеріали [17]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » мої матеріали

Вивчаємо "Конституцію України"

Тема: Вивчаємо Конституцію України

 

Мета: ознайомити дітей з основним законом України; виховувати відповідальність, правову культуру.

 

Тип: круглий стіл

 

Обладнання: Конституція України

 

План

  1. Конституція – основний закон країни.
  2. Конституція України
  3. Деякі важливі статті
  4. Висновок

 

 

1. Конституція – основний закон країни

У кожній країні є правила, за якими живуть всі її мешканці. Ці правила називаються "законами". Законів багато, та серед них є найголовніший, що зветься словом "Конституція". Якщо цього головного закону не дотримуватися, то в країні не буде порядку. Тому виконувати Конституцію повинні всі-всі мешканці країни.

Слово «конституція» має латинське походження «constitutio» — устрій, установлюю. Конституція — найважливіший правовий документ будь-якої держави, вона має особливий юридичний статус.

 

2. Конституція України

Наша Україна теж має свою Конституцію - закон, в якому записано всі права українців. Це право на життя, право на житло, право на працю, право на відпочинок, право на лікування та багато-багато інших прав. Записано в Конституції і наші обов’язки. Наприклад, обов’язок захищати свою Батьківщину, обов’язок берегти природу, обов’язок виконувати вимоги Конституції та інші.

Конституція України — це Основний Закон України, який закріплює права, свободи і обов'язки громадян України, її суспільно-політичний і державний устрій. Вона має особливий правовий статус — вищу юридичну силу, особливий порядок прийняття, підвищену стабільність та високий рівень захисту з боку держави. Конституція була прийнята Верховною Радою України 28 червня 1996 р. як завершення довгого і важкого конституційного шляху, що почався шість років тому Декларацією про державний суверенітет України (16 липня 1990 р.). Знайшов своє логічне завершення поступ українського народу до утвердження держави суверенної і незалежної, демократичної і правової. Після конституційного оформлення незалежності України держава посіла «серед держав світу осібне і рівне становище». День Конституції України — єдине державне свято, що встановлено власне Конституцією Статтею 161: «День прийняття Конституції України є державним святом — Днем Конституції України».

Але коріння Української Конституції набагато глибше. У квітні 1710 року при обранні гетьманом України Пилипа Орлика була складена перша не тільки українська, але й європейська конституція в сучасному розумінні — це політичний меморіал «Вивід прав України», а також «Пакти й конституції законів та вольностей Війська Запорозького». Вона заклала основи республіканського правління в Україні.

Конституція України 1996 року складається з:

– преамбули — своєрідний вступ до Основного Закону;

– 15 розділів;

– 161 статті.

Має наступну структуру:

Розділ І. Загальні положення.

Розділ ІІ. Права, свободи і обов'язки людини й громадянина.

Розділ ІІІ. Вибори, референдум.

Розділ IV. Верховна Рада України.

Розділ V. Президент України.

Розділ VI. Кабінет Міністрів України. Інші органи виконавчої влади.

Розділ VII. Прокуратура.

Розділ VIII. Правосуддя.

Розділ IX. Територіальний устрій України.

Розділ X. Автономна Республіка Крим.

Розділ XI. Місцеве самоврядування.

Розділ XII. Конституційний суд України.

Розділ XIII. Внесення змін в Конституцію України.

Розділ XIV. Завершальні положення.

Розділ XV. Перехідні положення.

Забезпеченням верховенства Конституції, її охороною та офіційним тлумаченням займається єдиний орган конституційної юрисдикції — Конституційний Суд України.

На сьогодні в українському суспільстві стало актуальним питання про внесення змін до Конституції України. 25 січня 2012 року Указом Президента України № 31/2012 схвалено «Концепцію формування та організації діяльності Конституційної Асамблеї». В ній визначається: «...Нині необхідність оновлення Конституції України здебільшого сприймається політичними силами та суспільством в Україні. Водночас убачається важливим, щоб таке оновлення було системним і враховувало практичний досвід реалізації положень Основного Закону України та досягнення і тенденції сучасного європейського конституціоналізму...».

 

3. Деякі важливі статті

Стаття 1. Україна є суверенна, незалежна, демократична, соціальна, правова держава.

Стаття 4. В Україні існує громадянство — це особливий вид стосунків, що існує між державою та окремими людьми. Характерною ознакою громадянства є почуття патріотизму. Це любов до Батьківщини, незалежно від етичної приналежності.

Стаття 10. Державною мовою в Україні є українська мова.

На території України проживає понад 110 національностей. Конституція гарантує вільний розвиток, використання й захист інших мов. Кожному народові дорога його мова, а нам, українцям, найближча до серця – українська.

Стаття 20. Державними символами України є: Державний Герб України, Державний Прапор України, Державний Гімн України.

Герб – це розпізнавальний знак держави, символ влади. 19 лютого 1992 р. Верховна Рада України затвердила малий Державний Герб України – зображення золотого тризуба на синьому полі. Згідно зі статтею 20 Конституції України, великий Державний Герб України встановлюється з урахуванням малого Державного Герба України та герба Війська Запорозького.

Прапор — кольорове полотнище, часто з певним зображенням. Це офіційна емблема держави, символ її суверенітету. Згідно зі статтею 20 Конституції України Державним Прапором України є стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів.

Гімн — це урочиста пісня, виконання якої пов'язане зі святковими урочистостями, офіційними державними заходами, військовими парадами. Згідно зі статтею 20 Конституції України, Державним Гімном України є національний гімн М. Вербицького зі словами першого куплета та приспіву твору П. Чубинського в редакції «Ще не вмерла України...».

Ведучий. У другому розділі Конституції містяться статті, які роз'яснюють права, свободи та обов'язки людини і громадянина. В Україні всі люди вільні й рівні у своїй гідності та правах. Кожна людина має право на вільний розвиток своєї особистості, якщо при цьому не порушено права і свободи інших людей. Кожна людина має обов'язки перед суспільством, в якому забезпечено вільний і всебічний розвиток її особистості. Громадяни мають рівні конституційні права і рівні перед законом.

Стаття 21. Кожен має право на свободу та захист гідності.

Стаття 49. Кожен має право на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування.

Стаття 53. Кожен має право на освіту. Повна загальна освіта є обов'язковою.

Стаття 65. Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України.

Стаття 66. Кожен зобов'язаний не заподіювати шкоди природі, культурній спадщині, відшкодовувати завдані ним збитки.

Решта розділів Конституції присвячена принципам організації та діяльності державних органів, Президента України, внесення змін до Конституції України та іншим питанням.

Правознавець.

Стаття 68. Кожен зобов'язаний неухильно дотримуватися Конституції України.

 

4. Висновок

Важко було б уявити наше життя, якби не було Конституції! Всюди би панували безлад та негаразди. Отже, Конституція України є дуже важливою для всіх нас.

 

   

 

Категорія: мої матеріали | Додав: nataly (30.05.2016)
Переглядів: 499 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 pyroilk  
0
<a href=https://prilig.top>priligy pills</a> Screening for gynecologic conditions with pelvic examination US Preventive Services Task Force recommendation statement

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2025
Безкоштовний хостинг uCoz