Середа, 22.01.2025
Будівельнівський навчально-виховний комплекс
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ФІЛІЯ "Будівельнівський навчально-виховний комплекс:

дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І ступеня

 Глухівської міської ради Сумської області"

Опорна школа - Глухівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 6

 

Підпорядковується відділу освіти Глухівської міської ради

 

Завідувач філії - Забара Оксана Олександрівна

 

 

Україна….рідний край….Це місце, де ти народився і живеш, де живуть твої батьки і діди, де жили твої пращури. Любити рідний край, знати його історію - це природне почуття кожної людини.

Чи є на світі гарніший куточок, ніж моє рідне село? Український поет Дмитро Павличко писав, що «… земля там найкраща, де вродився ти!» 

С. Будівельне розташовано на правому схилі річки Клевень та на північно-західному напрямку від  розїзду Заруцьке Південно-Західної залізниці. Районний центр - місто Глухів та залізнична станція з такою ж назвою знаходиться в 14 кілометрах на захід від с. Будівельне і зєднана з ним залізницею та заасфальтованою дорогою.

Перші згадки про поселення на місці, де тепер розташовано Заруцький вапновий завод (і с. Будівельне), датуються ХVІІІ століттям. В архівному документі зазначається, що для будівництва палацу гетьмана Кирила Розумовського брали крейду недалеко від Глухова. А оскільки в Глухівському районі родовище крейди знаходиться лише в с. Будівельне, то цілком імовірно, що саме звідси і йшов будівельний матеріал на Батурин.

1928 року на вапновий завод приїхала експедиція, щоб дізнатися про кількість крейди, про її якість та доцільність відкриття тут промислового підприємства. Цю експедицію очолив видатний вчений-геолог В.А.Гамзес. У звіті вченого було сказано, що запаси крейди тут невичерпні, що крейда залягає неглибоко та має високу якість.

І ось 1932 рік - рік заснування Заруцького вапнового заводу. Селище, яке виникло біля вапнового заводу, називається Будівельне. Перші робітники заводу почали для себе будувати житла. Був збудований двоповерховий гуртожиток, дитячий садок, клуб. Пізніше побудували ще чотири двоповерхових будинки та одноповерхові. Населення розросталося. Багато робітників перевозили до селища свої сім’ї з дітьми. Вони потребували освіти , а ходити до сусідньої школи в селі Білокопитове було далеко і незручно. І одразу виникла гостра потреба у навчальному закладі в самому селищі. Тому у 1952 році  з ініціативи Міністерства шляхів зв’язку управління Московсько-Київської залізничної дороги було збудовано  школу. Доки  йшло будівництво, навчання проходило в клубі.

На будівництві школи було задіяні майже всі робочі сили Заруцького вапнового заводу. У новій школі одержати освіту мали можливість і ті діти, навчання яких довелося перервати через початок Світової війни. Навчання для таких дітей, а точніше підлітків, проводилося в першу половину дня, а після обіду вони йшли працювати на вапновий завод. Навчання велося російською мовою. За успіхи у навчанні та за активну громадську діяльність школярів на лінійці нагороджували «преміями»-грамотами. Спочатку це була Заруцька восьмирічна школа, яка підпорядковувалась Міністерству залізниці, з  1960-го року - Глухівському відділу освіти, з 1991 року – це неповна середня школа, з 1999 року- загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, а з 2005 року - реорганізована в навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, дошкільний навчальний заклад «Зернятко» Глухівської районної ради. Дошкільний навчальний заклад був побудований у селі Заруцьке 1996 року, а з 2005 ввійшов до складу Будівельнівського НВК. ДНЗ знаходиться на відстані 5 км від школи, тому підвезення дітей здійснюється шкільним автобусом. Зараз дошкільний навчальний заклад відвідує 13 дітей, якими опікуються 2 вихователі з вищою освітою.

Школа з часу свого існування розташована в одноповерховому будинку, налічує 8 класних кімнат, комбіновану майстерню та пристосований спортивний зал (заняття фізкультурою проходять у коридорі). На території школи розташований спортивний, географічний, ігровий майданчики, дитячий майданчик, дослідна ділянка. Першими учнями, що прийшли навчатися, було закладено фруктовий сад біля школи, який до цього часу радує учнів своїми смачними плодами. Зараз у школі навчається 33 учні.  Вхід у школу вінчають 4 білосніжні колони класичного стилю.  Всередині коридор школи теж прикрашений чотирма колонами. У школі було пічне опалення, у кожному класі і в коридорах знаходилися грубки, які топили вугіллям та дровами. У 1983 році у школі було проведено водяне опалення та побудовано кочегарку за ініціативи директора Приходько Ірини Віталіївни. Стіни в класах були побілені крейдою, до якої були добавлені різні барвники.  У 1991 році, коли був зроблений капітальний ремонт будівлі, стіни школи ззовні поштукатурено під «шубу».  У класних кімнатах поклеєно шпалери. Колектив школи очолювали директори Одокієнко Анна Василівна (1959 – 1971), Кіяшко Ганна Петрівна (1971-1982), Приходько Ірина Віталіївна(1982-1989), Гурець Елла Анатоліївна (1989-1990), Дєєв Віктор Миколайович (1990-1997), Синиця Володимир Іванович (1997-2001), Часницька Віра Миколаївна (2001-2018). З 2018 року директором школи є Забара Оксана Олександрівна. У школі працювали і працюють учителі, які навчалися в ній: Крючкова Марія Іванівна, Пірятинець Ганна Миколаївна, Краснова Тетяна Володимирівна, Синиця Любов Василівна, Зюкіна Ніна Володимирівна. Зараз у школі працює 10 учителів, які мають вищу освіту. Спеціалістів вищої категорії - 1, спеціалістів І категорії – 7, ІІ – 1, «Спеціаліст» - 1.  Школа у 2009 році пройшла атестацію, де рішенням управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації атестована на достатньому рівні. НВК має достатню матеріальну базу для забезпечення навчально-виховного процесу. У 2012 році поповнилася 3 новими компютерами, які  підключені  до Всесвітньої  мережі Інтернет.

У 2018 році згідно Концепції нової української школи зроблено ремонт у 1 класі, придбано мультимедійну дошку з проектором, ноутбук та принтер для вчителя та 10 нетбуків - для учнів. У 2019 році придбано ноутбук та мультимедійну дошку з проектором для кабінету математики, закінчено заміну дерев'яних вікон на пластикові в усіх класах.

У 2020 році згідно Концепції нової української школи зроблено ремонт у 1 класі, придбано мультимедійну дошку з проектором, ноутбук та принтер для вчителя.З січня 2021 року реорганізовано в Будівельнівський навчально-виховний комплекс: дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Глухівської міської ради Сумської області.

У 2021 році згідно Концепції нової української школи зроблено ремонт у 1 класі. Клас забезпечено мультимедійною дошкою з проектором, ноутбуком та принтером для вчителя. Освітній заклад реорганізовано в Будівельнівський навчально-виховний комплекс: дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І ступеня (є філією Глухівської зош № 6).

Будівлю обладнано під дитячий садок та їдальню, забезпечена наявність усіх необхідних допоміжних приміщень.

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2025
Безкоштовний хостинг uCoz