Яка ж багата, розмаїта наша Україна: Схід, Захід, Південь, Північ. Міста, їх архітектура, їх традиції... Але всі вони - українські. Усі ми різні, але всі ми - УКРАЇНЦІ! Любити Україну, знати нашу історію, шанувати українські традиції - наш обов'язок. Сьогодні вчителі історії Будівельнівського НВК поговорили з учнями про непростий шлях України до єднання та незалежності. Оскільки День Соборності України припав на період дистанційного навчання, то всі заходи і в Будівельнівському НВК були заплановані і поведені он-лайн.
Ідея єдності українських земель, соборності України сягає глибини віків. Збирання південно-руських земель було пріоритетним напрямком внутрішньої політики київських князів Олега та Ігоря, Святослава та Володимира Великого, Ярослава Мудрого. Протягом віків втіленням ідеї соборності України займалися гетьмани України: Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик.
У ХІХ ст.. боротьба за незалежність продовжувалася. У 1917 р. революція у Росії знищила царат, і українці, поряд з іншими народами, отримали історичний шанс відновити власну державність. У квітні 1918 р. на теренах Наддніпрянщини постала Українська Народна Республіка. У листопаді 1918 р. постала нова держава – Західно-Українська Республіка. 1 грудня підписано попередній договір про об’єднання, а 22 січня 1919 року об’єдналась з УНР в єдину соборну Українську Народну Республіку.
Отже, віковічні мрії українського народу здійснились – Україна встала з колін і на повен голос заявила про себе.
Як відбувалося проголошення Акту Злуки, учні Будівельнівського НВК переглянули у документальному фільмі «22 січня – День Соборності України», відеоролику «День Соборності України – свято рідного краю, свято нашої держави» та в презентаціях, а потім обговорили ці події в он-лайн хвилинці з теми «День Соборності України». Учні з задоволенням виконали завдання квесту і ще раз довели, що є справжніми патріотами, гідними громадянами своєї держави.
|